Taliansko - Sicília

Taliansko - Sicília

počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

...za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, teplého mora a vynikajúcej talianskej kuchyne. Benvenuti Italia!

 

Taliansko je jedinečné pre každého návštevníka. Nie je divu, že patrí  najviac navštevovaným krajinám sveta. Pre návštevníkov zo Slovenskej republiky je Taliansko príťažlivé predovšetkým nekonečnými plážami, ktoré obmýva celkom 5 morí: Ligúrske, Tyrhénske, Stredozemné, Iónske a Jadranské, a tiež svojou blízkou dostupnosťou, kde za menej ako 2 hodiny letu sa ocitnete v kúzelnom prostredí hebkých pláží, šumiacich paliem a teplého mora... Navyše môžete počítať s kvalitnou úrovňou služieb a skvelou kuchyňou.

Sicília

Najväčší ostrov Talianska a celého Stredomoria vôbec, sa pýši najväčším počtom slnečných dní v Európe. Ostrov láka turistov z celého sveta nielen svojim subtropickým podnebím s horúcimi letami, ale i množstvom historických pamiatok, zaradených do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva organizácie UNESCO. Ostrov Sicília obmývajú tri moria - Stredozemné na juhozápade, Tyrhénske na severe a Iónske more na východe. Má jedinečnú strategickú polohu, uprostred cesty medzi Suezským prieplavom a Gibraltarom. Romantické pláže, dychberúca príroda, rozsiahle vinice, horské hrebene, dominantná sopka Etna, vynikajúca kuchyňa a pravá sicílska rodinná atmosféra, robia z tohto malebného ostrova miesto, ktoré si hneď po prvej návšteve zamilujete.

Cestovné doklady

Kedže je Taliansko členom Európskej únie, občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup platný občiansky preukaz alebo platný cestovný pas. Vízum potrebujú klienti iba v prípade, ak chcú v krajine stráviť viac ako tri mesiace alebo vykazovať zárobkovú činnosť. Držitelia cestovných pasov iných štátov, sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak sa chystáte si požičať auto, nemali by ste si zabudnúť platný medzinárodný vodičský preukaz.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Ubytovanie

V ponuke je veľa ubytovacích možností, cenovú ponuku vypracujeme priamo na vybraný termín a dané požiadavky.  K dispozícii sú 4* hotely so stravovaním polpenzia, plná penzia, all inclusive.

Doprava

Letecká.

Odlet možný z: Bratislava

Prílet: Catania

Letové dni: streda, nedeľa

Dĺžka pobytu: 8/15 dní

Mapa

37.5078772, 15.0830304

Hľadať