Severný Jadran

Severný Jadran

Bibione

Bibione má mnoho tvárí! Užijú si ho ako deti tak aj aktívni dospelí. Je to miesto, kde môžete relaxovať prechádzkami po zelených píniových lesoch, po pláži alebo sa osviežiť v kúpeľnom centre. O prírodu sa tu starajú vzorne, čistota je prvoradá. Isto oceníte more s krásnou 8 kilometrovou plážou s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Vďaka nevyčerpateľnému množstvu aktivít, zábavy a športov, ktoré tu môžete vyskúšať, je to ideálne miesto pre všetky vekové kategórie. Navyše miestne nákupné zóny sú pripravené splniť všetky vaše ciele a túžby.

Bibione leží na benátskom pobreží, len 20 km od diaľnice, ktorá vedie do samotných Benátok, kam sa môžete dostať z Bibione aj loďou. Je tiež oázou zelene obklopenou lesmi a okúzľujúcou lagúnou. Nájdete tu 30 km nenáročných cyklotrás, ktoré sú bezpečné a vhodné aj pre deti, s ktorými môžete odhaľovať krásy pobrežia v okolí. V blízkosti ústia rieky Tagliamento je divoký stredomorský porast, ktorý sa tu v rovnováhe mieša s alpskou flórou. Taktiež tu môžete nájsť "casoni" - staré obydlia rybárov.

 • Pláž a more: Čaká Vás tu 8 kilometrov pláží s jemným pieskom a čistým morom. Okrem opaľovania a kúpania tu môžete využiť rôzne aktivity a organizovaný program. Pláž je široká cca 300 m a je orientovaná na juh. Teplota vody býva veľmi príjemná a vstup do mora je pozvoľný, čo je ideálne hlavne pre rodiny s deťmi. Bibione je pravidelne oceňované modrou vlajkou, ktorá sa udeľuje len plážam, ktoré poskytujú absolútnu čistotu vody, pláže a kvalitu služieb. 

Nájdete tu aj psiu pláž Plaza Pluto pre tých, ktorí zoberú svojich štvornohých miláčikov so sebou. Pláž sa nachádza na východnej časti Bibione. Bude vám tu k dispozícii slnečník s lehátkom, plážové kreslo, obojok, sáčok na zber exkrementov, miska na vodu, voda na umývanie psa a taktiež sa tu poskytujú veterinárne rady a informácie. Psy tu majú prístup do mora s možnosťou kúpania. Kapacita "psej" pláže je 200 miest a preto odporúčame informovať sa vopred na obsadenosť miest. Miesto sa dá rezervovať dopredu (po úhrade).

Plážový shuttle bus premáva zdarma s intervalom 30 min.

 • Aktivity a služby: V Bibione sa nudiť nebudete - športových aktivít, rôznych hier a možností baviť sa je tu neuveriteľný výber. Požičovne bicyklov, štvorkoliek, škola windsurfingu, požičovňa člnov s vodných bicyklov, športové rybárenie, plážový volejbal, plachtenie, kanoe, paragliding, nafukovacie atrakcie ťahané člnom, tenisové kurty, ihriská na volejbal a futbal, minigolf, bowling, jazda na koni, cyklochodníky a chodníky pre korčuliarov. Priamo na pláži je aj ponuka latinsko amerických tancov, gymnastiky, jogy, strečingu, aerobicu, joggingu a iné... Po meste nájdete viacero herní a tiež veľký lunapark. Nechýbajú ani nákupné zony s množstvom obchodov (aj exkluzívne značky), kde je zaručená kvalita a cena. Tiež si tu môžete zakúpiť miestne regionálne výrobky. Reštaurácie, kaviarne, disco.
 • Kúpele Bibione Thermae sú umiestnené do zeleného parku v tesnej blízkosti pláže a ponúkajú kombináciu blahodarnej morskej klímy s liečebnými účinkami vodných kúpeľov. Kúpele sú zapísané do Národného zdravotného systému a pracuje tu vysokoškolený zdravotnícky personál. Kúpele ponúkajú bahenné procedúry, vodné terapie, masáže a fyzioterapiu. Tiež je možnosť využiť tu salón krásy a fitnes centrum. V areáli sa nachádzajú kryté aj vonkajšie bazény s priestranným soláriom a relaxačnou zónou.
 • Škola plávania Centro Europa - Bibione ponúka výučbu plávania v mori pre deti, mládež aj dospelých. Kurzy sú prispôsobené všetkým plavcom (začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí). Škola má inštruktorov, ktorí sú členmi Talianskej federácie plávania a asistentov s tými najlepšími skúsenosťami. Na vyžiadanie môžu lekcie prebiehať aj v bazéne.
 • Tenisové centrum sa nachádza na veľkom priestranstve uprostred zelene. Má moderné vybavenie a ponúka rôzne športové ihriská: 4 osvetlené antukové kurty, 3 kurty s umelým povrchom, 2 kryté kurty, futbalové ihrisko, ihrisko na plážový volejbal, ping-pongové stoly.
Lignano

Lignano je prekrásny polostrov obmývaný na severe čarovnou lagúnou di Marano, na juhu tyrkysovomodrou riekou Tagliamento a na východe priezračnými vodami Jadranu. Patrí k najnavštevovanejším letoviskám severného Talianska. Dôvod je jednoduchý - krátka vzdialenosť zo Slovenska, množstvo atrakcií pre všetky vekové skupiny a perfektný turistický servis. Polostrovná klíma je nielen zárukou slnečnej dovolenky, ale má vynikajúce účinky na liečenie respiračných chorôb, ekzémov a alergií. Taktiež tu nájdete nevyčerpateľné možnosti zábavy a športu. Nechýba ani akvapark.

Názov mestečka je odvodený od jeho 8 km dlhej nádhernej pláže (Sabbiadoro = Zlaté piesky) z jemného zlatistého piesku, ktorá pozvoľna vstupuje do teplých a pokojných vôd Stredozemného mora. Pláž sa tiahne pozdĺž polostrova od ústia rieky Tagliamento až k turistickému prístavu Terra Mare, vnárajúcemu sa do lagúny. Pláž má šírku 80 - 150 m. Polostrov je orientovaný juhovýchodne a preto je pláž zaliata slnkom rovnomerne počas celého dňa.

Letovisko Lignano sa skladá z troch častí:

Lignano Sabbiadoro

Centrálna časť - Sabbiadoro - je najrušnejším miestom tohto obľúbeného severotalianskeho letoviska a vyznačuje sa čulým denným aj nočným životom. Promenády lemuje množstvo reštaurácií, kaviarní, pizzérií, obchodov aj luxusných butikov, zároveň tu však nájdete aj oázy pokoja s vilkami, rezidenciami a elegantnými hotelmi. Ideálne miesto na dovolenku predovšetkým pre vyznávačov rušnejšieho prostredia, pre milovníkov pulzujúceho života, ale tiež pre rodiny s deťmi, pretože práve pre najmenších hostí je tu pripravené množstvo atrakcií.

Lignano Pineta

Lignano Pineta je relatívne pokojnejšou časťou Lignana a ako už z názvu vyplýva, táto časť je porastená borovicami. Samozrejme ani tu nechýba typická promenáda s obchodmi a reštauráciami, väčšiu časť však tvoria pokojnejšie rezidenčné zóny s vilkami, apartmánovými domami a hotelmi.

Lignano Riviéra

Riviéra je najzelenšou a najpokojnejšou časťou Lignana a je pokrytá hustým borovicovým porastom. Je to pokojnejšie miesto a dovolenku podľa svojich predstáv tu prežijú tí, ktorí nevyhľadávajú rušnejšie prostredie. V mieste je niekoľko obchodov a reštaurácií, za zábavou a nočným životom odporúčame dôjsť do centrálnej časti Sabbiadoro (cca 6 km). Ideálne miesto pre pokojnú rodinnú dovolenku.

 • Pláž a more: More obmývajúce polostrov je čisté, priezračné a plytšie. Vytvára tak ideálne podmienky na kúpanie aj pre najmenšie deti. Vstup do mora je veľmi pozvoľný, čo je ideálne pre malé deti i neplavcov a detičky môžu behať po pláži i vo vode pokojne naboso, nenájdete tu morských ježkov či pŕhlivé sasanky. 60 ha upravenej pláže vybavenej kabínkami, lehátkami, plážovými stoličkami a slnečníkmi tak vytvára bohatú ponuku prenájmu plážového materiálu za rozličné ceny. Okrem toho tu nájdete preliezky pre deti, požičovne vodných bicyklov, školy plávania i windsurfingu, animácie pre deti i dospelých.

Medzi dovolenkármi sú obľúbené VIP zóny na plážach. Namiesto slnečníkov tu nájdete luxusne vyzerajúce turecké stany, ktoré poskytujú príjemný chládok a sedenie až pre 6 osôb. V cene je zahrnutý aj voľný celodenný vstup do dvoch vírivkových vaní v štýle jacuzzi, ktoré sa nachádzajú uprostred VIP zóny.

Lignano je jedným z mála talianskych prímorských letovísk, ktoré sa môžu pýšiť najvyšším ocenením - európskou modrou vlajkou, ktorú prideľujú len ekologicky najčistejším a najvybavenejším európskym plážam.

 • Aktivity a služby: V Lignane sa nudiť nebudete - nájdetu veľa športových aktivít a možností baviť sa. Požičovne bicyklov, štvorkoliek, škola windsurfingu, požičovňa člnov a vodných bicyklov, športové rybárenie, plážový volejbal, plachtenie, kanoe, paragliding, nafukovacie atrakcie ťahané člnom, tenisové kurty, ihriská na volejbal a futbal, minigolf. Priamo na pláži je animačný a športový program.  

Lákadlom je veľký aquapark.  

Nechýbajú ani nákupné zóny s množstvom obchodov (aj exkluzívne značky), kde je zaručená kvalita a cena. Tiež si môžete zakúpiť miestne výrobky. Reštaurácie, kaviarne, disco.

Caorle

Caorle je malé historické mestečko ležiace v Benátskom zálive na severnom cípe Jadranského mora. S historickým mestským centrom (pekne zrekonštruované ulice), domami, námestiami a malebným prístavom je obľúbeným prázdninovým cieľom pre celú rodinu. Atmosféra tohto rybárskeho mestečka vyniká hlavne v letnej sezóne s príchodom turistov. V tejto oáze pokoja žil a tvoril Ernest Hemingway. Pýši sa pôvabným romantickým a veľmi pekným historickým centrom s typickými farebnými domčekmi, úzkymi uličkami plnými obchodíkov, pizzérií a kaviarničiek. Caorle ponúka dlhé piesočné pláže z jemného piesku, úzke uličky, reštaurácie, bary, diskotéky aj športové možnosti.  

 • Aktivity: Požičovňa člnov, škola surfovania, futbal, basketbal, volejbal, jazda na koni, tenis, minigolf, golfové ihrisko Pra delle Torri (cca 8 km) a boccia, vodný park Aquafollies, atletický štadión a olympijský bazén, detské ihriská a animácie.
 • Pláž: 2 úseky pláže delí od seba úzky cíp pevniny: cca 100 m široká východná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a západná pláž blízko centra s kamennými plochami. Plážový servis: 1 slnečník a 2 ležadlá za poplatok podľa sezóny. Zľava pri platbe na týždeň. Sprchy, plážový dozor alebo verejná pláž bez servisu.
 • Služby: obchody, množstvo reštaurácií, barov, diskoték, aquapark, plážová promenáda
Lido di Jesolo

Jedno z najznámejších a najväčších letovísk horného Jadranu, s takmer 15 kilometrovou plážou. Lákadlom je čulý večerný život i možnosti výletov do Benátok. Večer sa z hlavnej obchodnej ulice stáva pešia zóna (autá parkujúce po 20 h budú odtiahnuté). Lákadlom sú aj výlety loďou do blízkej lagúny alebo do blízkych Benátok. V júli a v auguste časté kultúrne predstavenia na Piazza Aurora.

 • Aktivity: Požičovňa lodí, škola surfovania s požičovňou, vodné lyže, tenis, minigolf, loptové hry, požičovňa bicyklov a motoriek, jazda na koni, go kart dráha, veľký vodný park Aqualandia
 • Pláž: Niekoľko kilometrov dlhá, mierne sa zvažujúca, jemná piesočnatá pláž. Plážový servis: 1 slnečník a 2 ležadlá platené, alebo verejná pláž bez servisu. 
 • Služby: Exkluzívne obchody, stánky so suvenírmi, vinotéky, pizzerie, špecializované reštaurácie, kaviarne, lunapark pre deti, jachtársky prístav, piatkové trhy a množstvo známych diskoték
Grado

Grado je mimoriadne príťažlivé historické miesto obklopené lagúnami a obdarené výbornými klimatickými podmienkami. Je prezývaný aj „Slnečný ostrov“. Nájdete tu krásne historické centrum s romantickými uličkami a taktiež čistú pláž s jemným pieskom postupne sa zvažujúcu do mora.

Leží na 20 km dlhom ostrove a ponúka očarujúce lagúny, malebné historické staré mesto, prístavy, pešiu zónu, kongresové centrum, obchody, pestrý kultúrny program a vynikajúce reštaurácie.

 • Aktivity: Škola plachtenia a surfovania, termálny bazén a kúpalisko, golfové ihrisko, basketbal, tenis, minigolf, boccia, športový štadión
 • Pláže: Udržiavané s jemným pieskom, plytká voda až do 100 m od brehu. Plážový servis za poplatok (1 slnečník a 2 ležadlá), alebo voľná pláž bez servisu
 • Služby: Obchody, kongresové centrum, reštaurácie, bohatý kultúrny program
Mapa

45.4521833995, 12.3161888123

Ubytovania

Hľadať