Elba

Elba

Vybavenie strediska
História a pamiatky
Kúpanie
Vzdialenosť od Bratislavy
1002 km
počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

Raj pre milovníkov krásnej prírody, talianskej pohostinnosti, historických pamiatok a krištáľovo čistého mora.

O Elbe

Elba je taliansky ostrov v Tyrhénskom mori patriaci pod región Toskánsko. Po Sicílii a Sardínii je to tretí najväčší taliansky ostrov, hoci na dĺžku má len cca 27 km a na šírku 18 km. Nachádza sa len 10 km od talianskeho pobrežia, takže cesta trajektom z Piombina trvá len asi hodinku.

Zaujímavá je svojou kultúrou, históriou, životným štýlom a tiež prírodou. Preslávil ju aj Napoleon Bonaparte, ktorý tu strávil necelý rok, keď tu bol v nútenom exile. Zaviedol vtedy viacero reforiem, ktoré zlepšili život miestnych obyvateľov - najmä čo sa týka výstavby ciest, nemocníc, škôl či divadla. Jeho sídlo bolo v hlavnom meste Portoferraio a tiež vo Villa Napoleone na kopci Monte San Martino.

Aj vy si tu zažijete svoj vysnívaný exil. Podnebie je mierne a ostrov ponúka veľmi rôznorodé zážitky: malé autentické rybárske prístavy, staré dedinky na kopcoch, pevnosti a hrady, zelené údolia a idylické zálivy spolu s úžasnými pieskovými alebo kamienkovými plážami.

Pobrežie Elby je veľmi členité a nájdete tam veľa zátok. Najvyšším bodom je vrchol Monte Capanne vysoký 1.018 m n.m., kam sa môžete nechať vyviesť lanovkou.

Elba je vďaka čistej vode, koralovým útesom, bohatej flóre i vrakom potápačským rajom, ideálna je ale aj pre cyklistov, turistov, windsurfistov.

Pláže sú tu rôznorodé. Piesočné na juhu (Cavoli, Lacona) ale aj na severe (Biodola), okruhliakové s čírym morom pri Portoferraio (Padulella, Sansone).

Ubytovania a poznávanie

Ponúkame možnosti príjemného ubytovania s bazénom neďaleko Portoferraio.

Doprava

Na Elbu sa dostanete vlastným autom za pomoci trajektu.

Radi do ponuky zahrnieme tieto služby:

Mapa

42.7850288866, 10.3003234975

Ubytovania

Hľadať