Grécko - Zakynthos

Grécko - Zakynthos

počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

Ostrov Zakynthos, je súčasťou Jónskeho súostrovia a je jeho tretím najväčším ostrovom. Leží len necelých 16 kilometrov od pobrežia Peloponézu.

Zakynthos

Ostrov Zakynthos, známy tiež pod talianskym názvom Zante, očaruje svojich návštevníkov nádhernými prírodnými scenériami a príjemnými plážami, ktoré pozvoľne klesajú do krištáľového mora. Pri svojich potulkách po ostrove nesmiete zabudnúť navštíviť unikátnu pláž Navagio, kde sa biely piesok dotýka azúrového mora a celkovú scenériu doplňuje starý vrak pašeráckej lode. Úžasným zážitkom je aj plávanie v priezračných vodách uprostred jaskyne a potápanie s morskými korytnačkami.   

Ostrov je pomenovaný podľa Zakyntha, syna vládcu Dardana. Hlavným mestom je rovnomenné mesto Zakynthos, ktoré bolo úplne zničené pri zemetrasení v roku 1953 a potom znova obnovené do pôvodnej podoby. Z tohto dôvodu nie je Zante príliš bohaté na historické pamiatky, avšak čisté more, pohostinnosť a uvoľnenosť domáceho obyvateľstva Vám to iste vynahradí. Povrch je z veľkej časti hornatý, hory a kopce zaberajú jeho prevažnú časť. Východnú časť ostrova tvorí úrodná nížina, ktorá prechádza do zátok so zlatými plážami. Najznámejšou zátokou je Laganas, 5 km dlhá pláž na juhu ostrova, známa aj vďaka tomu, že sa tu počas leta vyskytuje vzácna stredomorská korytnačka Careta obyčajná (Caretta-Caretta). V minulosti bola v zálive Laganas hojnosť týchto korytnačiek avšak nakoľko sa ich počet neustále znižuje ochrancovia zaviedli opatrenia na ich ochranu. Na niektoré pláže nie je po západe slnka možný prístup a v noci je tu pozastavená aj letecká doprava. Západné pobrežie je tvorené vysokými skalnými útesmi, ostrovčekmi, malými zátokami a jaskyňami, z ktorých najznámejšie sú morské jaskyne pri Keri alebo tzv. Modrá jaskyňa, kde je hladina vody sfarbená niekoľkými odtieňmi modrej farby, ktorá sa zrkadlí z hlbín mora. Odlesk modrého svetla je aj na strope jaskyne. Najlepšia doba k návšteve je dopoludnie, kedy sa slnečné lúče odrážajú od bieleho dna a vytvára úchvatný efekt. Na prehliadku sa viete ľahko dostať člnom z blízkeho prístavu Agios Nikolaos. Zakynthos je ostrov plný zelene. Na nížine sa pestujú poľnohospodárske plodiny, nekonečné olivové háje sa striedajú s rozsiahlymi vinicami a ostrovčekmi citrusových stromov. Vďaka svojmu priaznivému podnebiu a čistému plytkému moru je ostrov vhodný na dovolenku s malými deťmi.

Letoviská

  • TSILIVI –KIPSELI

Živé letovisko so širokou ponukou aktivít a 2 km dlhou piesočnatou plážou s bohatou paletou vodných športov. Nachádzajú sa tu dobré podmienky pre nákupy, rovnako aj veľké množstvo taverien, barov  a kaviarní. V okolí Tsilivi, medzi olivovými hájmi, sa rozprestierajú malé dedinky s tradičnou gréckou pohostinnosťou, ktoré sú ideálne pre strávenie pokojnej dovolenky. Pláže sú prevažne piesočnato-kamienkové ukryté v malých zátokách.
Transfer z letiska: približne 20 minút

  • ARGASSI

Asi najzelenšia oblasť ostrova, vzdialená necelé 3 km od hlavného mesta Zakynthos, si stále zachováva tradičnú grécku tvár a atmosféru. Je to rušné letovisko známe svojim nočným životom na hlavnej promenáde kde sa nachádza okrem množstva diskoték aj veľa reštaurácií, barov a obchodíkov. Pláže sú s hrubozrnným pieskom s kamienkami.
Transfer z letiska: približne 15 minút

  • KALAMAKI

Príjemné menšie letovisko je situované neďaleko letiska a hlavného mesta ostrova. Nachádzajú sa tu obchody, taverny, kaviarne, reštaurácie, bary a hlavne najdlhšia piesočnatá pláž na ostrove. Pláž má pozvoľný vstup do mora a je rajom pre rodiny s deťmi. Deti celkom určite zaujme i pohľad na lietadlá pristávajúce na neďalekom letisku. Na pláži môžete vidieť i obrie korytnačky Caretta-Caretta, ktoré tu kladú vajíčka do piesku. S ohľadom na ich ochranu je zakázaný vstup na pláž v čase medzi západom a východom slnka a limitované je i používanie slnečníkov. 
Transfer z letiska: približne 10 minút

  • LAGANAS

Jedno z najživších stredísk ostrova s bohatým nočným životom ponúka okrem množstva barov a diskoték aj široký výber taverien, reštaurácií a rýchloobslužných reštaurácií. Nechýba však ani dostatok obchodov a menších supermarketov. Laganas sa vyznačuje jednou z najväčších piesočnatých pláží Grécka. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora je ideálne pre deti a bohatú ponuku vodných športov ocenia všetci, ktorí túžia po aktívnej dovolenke. 
Transfer z letiska: približne 20 minút

  • VASSILIKOS

Toto príjemné prázdninové letovisko leží na juhovýchodnom cípe ostrova. Samotné mestečko je roztrúsené  popri hlavnej ceste so zelenými kopcami v pozadí, ktoré sú zarastené borovicami a olivovými hájmi. V centre nájdete niekoľko obchodov, taverien a barov. Letovisko je vhodné pre pokojnú dovolenku. Rušnejšie centrum je v hlavnom meste ostrova Zakynthos.
Transfer z letiska: približne 30 minút

Cestovné doklady

Kedže je Grécko členom Európskej únie, občania Slovenskej republiky potrebujú pre vstup platný občiansky preukaz alebo platný cestovný pas. Vízum potrebujú klienti iba v prípade, ak chcú v krajine stráviť viac ako tri mesiace alebo vykazovať zárobkovú činnosť. Držitelia cestovných pasov iných štátov, sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak sa chystáte si požičať auto, nemali by ste si zabudnúť platný medzinárodný vodičský preukaz.

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu. 

Ubytovanie

V ponuke je veľa ubytovacích možností, cenovú ponuku vypracujeme priamo na vybraný termín a dané požiadavky.  K dispozícii sú 3*-5* hotely so stravovaním polpenzia alebo all inclusive.

Doprava

Letecká.

Odlet možný z: Bratislava

Prílet: Zakynthos

Letové dni: štvrtok

Dĺžka pobytu: 8/15 dní

Mapa

37.7870331, 20.8998759

Hľadať