Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

Kapverdské súostrovie, nazývané aj Ostrovy Zeleného Mysu, je súbor 10 väčších a množstva malých ostrovov uprostred rovníkového Atlantiku. Najbližšou pevninou je pobrežie afrického Senegalu, vzdialeného 500 km. Vzhľadom na svoju polohu v južných pasátových moriach sú ostrovy ideálnym miestom pre odpočinok pri stále teplom mori. Južnejšia poloha ako napríklad Dominikánska republika alebo Jamajka zaručuje tiež teplé a stále počasie. Ostrovy sú výsledkom sopečnej činnosti a pre ich rozmanitosť je možné ich porovnať s podobne vzniknutými, ale oveľa severnejšie ležiacimi Kanárskymi ostrovmi. 

OSTROV BOA VISTA

Najvýchodnejší a zároveň 3. najväčší ostrov Kapverdského súostrovia, známy svojimi nekonečnými plážami, vrátane 18 km dlhej pláže Santa Monica Beach, ktorá je vyhlásená za jednu z najkrajších pláží celého sveta. Donedávna celkom neznámy ostrov sa rozkladá na ploche 620km² a má necelých 4000 obyvateľov. Veľkou atrakciou sú tu okrem 1000 druhov pestrofarebných rýb aj morské korytnačky, ktorých je tu vďaka ideálnemu prostrediu veľké množstvo. V roku 2007 tu bolo postavené medzinárodné letisko a od toho času sa ostrov Boa Vista stal vyhľadávaným letoviskom, ideálnym pre strávenie pokojnej dovolenky spojenej s množstvom aktivít, medzi ktoré patrí rybárčenie, windsurfing, surfovanie, potápanie, ale aj turistika a iné. Ostrov je tiež známy svojimi útesmi a silnými prúdmi, ktoré spolu s vysokým obsahom železa v miestnych horninách, mätúcim kompasy, spôsobili, že okolie ostrova sa stalo pohrebiskom a vrakoviskom mnohých lodí.
Ostrov Boa Vista je rovnako ako známy ostrov Sal určený všetkým, ktorí chcú prežiť ideálnu dovolenku v hoteli na pláži v civilizáciou len málo dotknutom prostredí.

OSTROV SAL

Kapverdské ostrovy sú atraktívnou, len v posledných rokoch objavenou prázdninovou destináciou, ponúkajúcou odpočinok na krásnych plážach ostrovov Sal, Boa Vista alebo Maio. Ostrov Sal je turistickým centrom Kapverdského súostrovia. Nachádza sa na ňom medzinárodné letisko a stal sa tak ľahko dostupným nielen pre európskych turistov. Na ostrove Sal pôsobí stály delegát CK Exim & Kartago tours, ktorý klientom cestovnej kancelárie poskytuje služby, aké sú bežné i v iných destináciách. Na juhu ostrova leží pri nádhernej bielej pláži v zátoke pôvodne rybárska dedinka, dnes skôr turistické mestečko, Santa Maria. Farba miestneho mora a jeho prívetivosť sa môžu bez pochýb porovnávať s najkrajšími plážami Karibiku. Hotely v tejto oblasti sú vyhľadávané turistami z celého sveta,  ktorí si Kapverdy pre ich neopakovateľnú atmosféru väčšinou hneď po prvej návšteve zamilujú a stále sa sem vracajú. Ostrov ponúka návštevníkom výber zábavy a vodných športov. Sal je rajom pre milovníkov potápania, windsurfingu a rybárčenia. Veľkou atrakciou sú jazdy terénnymi vozidlami, parasailing a kitesurfing. V miestnych reštauráciách a baroch hrá večer živá hudba, na obľúbenej diskotéke Pirata (dvojča diskotéky v brazílskej Fortaleze) môžete stráviť noc pri karibských  a latinsko-amerických rytmoch. Návšteva jazera v miestnej soľnej bani  má liečivé účinky, úplne porovnateľné s návštevou Mŕtveho mora. Večere v miestnych rybích reštauráciách alebo nákup tradičných ručne vyrábaných suvenírov je príjemným doplnením dovolenky. Ostrov Sal je určený pre všetkých, ktorí chcú prežiť ideálnu dovolenku v hoteli priamo na pláži v pokojnom, civilizáciou len málo dotknutom prostredí.

 

Atraktívna, v posledných rokoch pre medzinárodnú turistiku objavená prázdninová destinácia Kapverdy, ponúka odpočinok na krásnych plážach ostrovov Sal, Boa Vista alebo Maio. Turistickým centrom Kapverdského súostrovia je ostrov Sal. Vďaka medzinárodnému letisku  sa stal ľahko dostupným nielen pre európskych turistov. Na ostrove Sal pôsobí stály delegát CK Exim & Kartago tours, ktorý klientom cestovnej kancelárie poskytuje služby, aké sú bežné i v iných destináciách. Na juhu ostrova leží pri nádhernej bielej pláži v zátoke pôvodne rybárska dedinka, dnes skôr turistické mestečko, Santa Maria. Farba miestneho mora a jeho prívetivosť sa môžu bez pochýb porovnávať s najkrajšími plážami Karibiku. Hotely v tejto oblasti sú vyhľadávané turistami z celého sveta, ktorí si Kapverdy pre ich neopakovateľnú atmosféru väčšinou hneď po prvej návšteve zamilujú a stále sa sem vracajú. Ostrov ponúka návštevníkom výber zábavy a vodných športov. Sal je rajom pre milovníkov potápania, windsurfingu a rybárčenia. Veľkou atrakciou sú jazdy terénnymi vozidlami, parasailing a kitesurfing. V miestnych reštauráciách a baroch hrá večer živá hudba, vo vyhlásenej diskotéke Pirata (dvojčati známej diskotéky z brazílskej Fortalezy) je zážitkom stráviť noc pri karibských a latinskoamerických rytmoch. Návšteva jazera v miestnej soľnej bani  má liečivé účinky, úplne porovnateľné s návštevou Mŕtveho mora. Večere v miestnych rybích reštauráciách alebo nákup tradičných ručne vyrábaných suvenírov je príjemným doplnením dovolenky. Ostrov Sal je určený pre všetkých, ktorí chcú prežiť ideálnu dovolenku v hoteli priamo na pláži v pokojnom, civilizáciou len málo dotknutom prostredí.

Kapverdské ostrovy

ZDRAVIE – OČKOVANIE
Pri cestách na Kapverdy nie je vyžadované žiadne očkovanie. Na prípadnú odporúčanú prevenciu a vhodný postup pri eventuálnych problémoch odporúčame sa informovať u praktického lekára. Rozsah zdravotného poistenia nájdete v úvodnej časti katalógu. V závislosti od počasia a ročného obdobia, odporúčame pribaliť si so sebou i repelent.

PRENÁJOM AUTA – VÝLETY 
Malé auto na deň stojí cca 60-70 €. Špeciálne auto (mikrobus, auto s odnímateľnou strechou a pod.) stojí  na deň od 80-100 €. Uvedené ceny sú iba orientačné a je v nich zahrnutých max 80 km/deň. Pri požičaní auta na letisku platia zvláštne zvýšené taxy.  K prenájmu auta je potrebné mať platný vodičský preukaz SR (medzinárodný vodičský preukaz výhodou), kreditnú kartu a dosiahnutý vek 21 rokov. S podrobnou ponukou fakultatívnych výletov sa môžete zoznámiť priamo na mieste pobytu. Pri rozhodovaní o účasti na týchto zájazdoch je potrebné uvedomiť si odlišnosť miestnych prírodných, ekonomických a sociálnych podmienok, ako aj inú kultúru myslenia a správania miestneho obyvateľstva. Pochopenie, tolerancia a flexibilita zo strany návštevníkov sú potrebné na to, aby bolo možné vychutnať si program čo najviac.

PODNEBIE – OBLEČENIE 
Kapverdské ostrovy patria do pasátového pásma suchých trópov. V miestnom tropickom podnebí je najvhodnejšie najmä ľahké bavlnené oblečenie. Pri občasnom večernom ochladení (rozdiel medzi dennými a večernými teplotami môže byť až 10 oC) a  taktiež v klimatizovaných priestoroch, môžete využiť ľahké pulóvre, bundy alebo svetre. 

MOBILNÉ TELEFÓNY A INTERNET 
Na Kapverdských ostrovoch funguje mobilné telefonické spojenie v oblastiach, kde sa turisti pohybujú, väčšinou bez väčších porúch. Prekážkou však môže byť niekedy kolísajúca sila signálu. Prístup na internet zadarmo alebo za poplatok je umožnený v hoteloch vyššej kategórie. Overte si, prosím, v popise jednotlivých hotelov. V letoviskách sú aj internetové kaviarne. Na mieste sa dajú celkom výhodne zakúpiť SIM karty miestnych operátorov pre pripojenie na internet.

ELEKTRINA 
Na Kapverdských ostrovoch  je väčšinou striedavý prúd s napätím 220 V a európska norma zásuviek s dvoma kolíkmi (možno do nich zapojiť slovenské elektrospotrebiče). Vzhľadom na obmedzené zdroje výroby elektrickej energie, dochádza občas k výpadkom dodávok elektriny, ktoré sú nahrádzané výrobou energie miestnymi generátormi v obmedzenom rozsahu. 

PLÁŽE – PLÁVANIE  
Pláže sú veľmi krásne a relatívne ešte málo turisticky využité. Budete tak mať pre seba dostatok priestoru. Kúpanie na najobľúbenejšej a najpopulárnejšej pláži pri mestečku Santa Maria pred hotelovou zónou je bezpečné (z hľadiska morských prúdov). Vzhľadom na podmorské prúdy pozdĺž niektorých ďalších  pláží sa neodporúča plávať ďaleko do mora a buďte opatrní pri vodných športoch ako napr. plachtenie alebo windsurfing. Na pláž si so sebou neberte žiadne šperky alebo cennosti: príležitosť robí zlodeja!

PLATENIE -  PREPITNÉ 
Na mieste je najvhodnejšie  platiť v eurách. Bežný účet v hoteli je možné hradiť kreditnými kartami ako sú VISA a MasterCard, karty Maestro nie sú zvyčajne akceptované. Oficiálny výmenný kurz je všade rovnaký, pretože miestne escudo je pevne viazané na euro v pomere 1 EUR = 110,265 CVE. V jednotlivých hoteloch alebo zmenárňach však môže byť rozdielny servisný poplatok za výmenu. Prepitné je bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovania služieb. Pri obsluhe, v reštauráciách, u kaderníka a pod., sa očakáva prepitné vo výške 10% účtu. Prepitné je očakávané za všetky, aj keď bežné služby ako je odnesenie batožiny alebo upratanie hotelovej izby. Na poskytnutom prepitnom sa odrazí kvalita služieb. Samozrejme, rozhodnutie o poskytnutí prepitného je vo Vašich rukách. Kvalitnejšie hotely majú bankomat, ktorý nájdete na ďalších turistických miestach i na letisku.

Cestovné doklady

Pri turistických cestách na Kapverdy je od držiteľov cestovných pasov SR vyžadované vstupné vízum. Vízová povinnosť platí pre všetkých cestovateľov bez ohľadu na vek. Udelenie vstupného víza zabezpečuje cestovná kancelária za poplatok 50 €/osoba. Pri objednávaní zájazdu je potrebné tento poplatok uhradiť. Pri objednaní zájazdu v dobe kratšej ako 2 pracovné dni pred odletom, si musí klient zabezpečiť víza individuálne priamo na letisku po prílete. Cestovná kancelária môže vstupné turistické víza zabezpečiť všetkým občanom EU. Aktuálne vstupné podmienky nájdete na www.mzv.sk

Cestovné pasy  musia byť  platné minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia cestovať s vlastným cestovným dokladom. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičmi s iným menom, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. V prípade, že cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou aj prehlásenie jedného z rodičov, že dieťa s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedením telefónneho čísla). Držitelia cestovných dokladov iných štátov ako je Slovenská republika a Česká republika sú povinní zaistiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte.

Ubytovanie

V ponuke je veľa ubytovacích možností, cenovú ponuku vypracujeme priamo na vybraný termín a dané požiadavky.  K dispozícii sú 4*-5* hotely so stravovaním raňajky, polpenzia, plná penzia, all inclusive.

Doprava

Letecká.

Odlet možný z: Bratislava

Prílet: Sal Rei / Santa Maria

Letové dni: utorok, piatok

Dĺžka pobytu: 8/15 dní a 11/12 dní

Mapa

16.5388, -23.0418

Hľadať