Poreč

Poreč

Istria

Poreč je jedno z najnavštevovanejších chorvátskych letovísk a to aj vďaka mimoriadne cenným historickým pamiatkam.

 

Stredisko

Poreč je vraj najväčšie a najnavštevovanejšie stredisko na jadranskom pobreží.

Jeho najväčšou devízou je bohatá história s množstvom pamiatok. Najvýznamnejšou pamiatkou v Poreči je bazilika sv. Eufrazija, postavená v byzantskom slohu v 6. storočí. Od r. 1997 je zapísaná v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Zaujímavé sú aj zrúcaniny Neptúnovho chrámu z 2. storočia, románsky dom na ul. Decumanus s dreveným balkónom z 13. storočia, gotický dom s renesančným portálom z 15. storočia a Marafor, najstaršie a najväčšie námestie v Poreči, pôvodne rímske fórum. 

Pláže v Poreči sú rozmanité - prírodné kamenisté s trávnatými plochami, štrkové umelo rozšírené betónovými platňami či okruhliakmi.

Iné aktivity a služby

Aktivity

Na neďalekom ostrovčeku sv. Nikola je zámoček z 18. storočia, ktorý slúži ako hotel a najstarší maják na Jadrane. Akvárium v Poreči je nové a pekne udržiavané, a stojí za to, oboznámiť sa v ňom s podmorskou faunou. Päť kilometrov od Poreča sa nachádza dedinka Nova Vas, ktorá sa teší veľkému počtu návštevníkov vďaka svojej jaskyni Baredine, ktorá siaha až do podmorských jazier.

Prístup
  • Bratislava / Poreč: 610 km
Mapa

45.227248935, 13.5952377319

Hľadať