Letné lyžovanie

Letné lyžovanie

počet zjazdoviek
Lanovky a vleky:

Leto nemusí znamenať koniec lyžovania a čakanie do ďalšej zimy. Na ľadovcoch, hoc nie všetkých, sa dá lyžovať aj v lete.

Možnosti na letné lyžovanie v Európe nájdeme v Európe len v štyroch alpských krajinách: v Rakúsku, Francúzsku, Švajčiarsku a Taliansku.

Najbližšie strediská sú pre nás rakúske strediská Mölltaler gletscher (Molltalerský ľadovec) v Korutánsku (cca 450 km z Bratislavy, lyžovanie do 3.075 m n.m.) a Kaprun (cca 485 km z Bratislavy).

Jediné skutočne celoročné lyžovanie nájdete v rakúskom Hintertuxe (Tyrolsko) a švajčiarskom Zermatte.

Letné lyžovanie si okrem toho môžete dopriať vo francúzskych strediskách Les 2 Alpes a Tignes a vo švajčiarskom Saas-Fee.

Najlepšie letné lyžiarske strediská

Les 2 Alpes, Francúzsko

Najväčšia letná lyžiarska oblasť v Európe s rozlohou 90 ha a siahajúca do úctyhodných 3.600 m n.m. Vleky sú v prevádzke od polovice júna do konca augusta od 8h do 12h30, k dispozícii je cca 20 km zjazdoviek a vskutku pôsobivý snowpark.

Tignes, Francúzsko

Lyžovanie na ľadovci Grande Motte vo výškach 2.724 - 3.456 m n.m. Stredisko ponúka od polovice júna do konca júla 20 km tratí na letné lyžovanie.

Zermatt, Švajčiarsko

Jediné celoročne otvorené lyžiarske stredisko vo Švajčiarsku. Na ľadovci Theodul ponúka 21 km zjazdoviek a snowpark.

Saas Fee, Švajčiarsko

Saas Fee ponúka letné lyžovanie vďaka ľadovcu Allalin. Cesta na ľadovec trvá 1 hodinu, vleky jazdia od 7h do 12h a tak je potrebné si privstať. K dispozícii je cca 20 km zjazdoviek a kvalitný snowpark.

Kaprun, Rakúsko

Lyžovanie v lete ponúka aj ľadovec Kitzsteinhorn.

Hintertux, Rakúsko

Jediné celoročne otvorené lyžiarske stredisko v Rakúsku. Ponúka 20 km tratí, 10 lanoviek a snowpark. Najdlhšia letná zjazdovka meria 2 km.

Hľadať